Sorry I’m Latte!

Або як східноєвропейцю опанувати ділову англійську.

Круті речі творяться не одним велетенським стрибком,
а низкою маленьких кроків, зроблених в одному напрямку
 –
ВІНСЕНТ ван ГОГ

Цей виклад міг би називатись агресивною пафосно-продажною назвою.

Щось із серії:  «Пишемо ідеальні листи англійською в три прості кроки!»

Або, «Пиши як англієць лише через тиждень!»

Або: «Ділова англійська – це просто!»

Але це було б завідомою неправдою. Розвиток навички написання ефективних ділових листів вимагає дещо більшої кількості кроків, трохи довших часових зусиль, та у жодному разі простою справою не є. Перші об’єктивні результати почнуть проявляти себе через тижні чи навіть місяці копіткої регулярної практики – але будуть неодмінно дезавуйовані вашою власною свідомістю, що на той момент звільниться від кайданів ефекту Данінга-Крюгера.

Разом з тим, взявши до озброєння декілька нескладних технік, можна порівняно швидко випрацювати в собі звичку писати ділові листи, що будуть кращими за дві треті листів, які щодня відправляються в світі від одних компаній до інших. Водночас, якщо ви зацікавлені в чомусь більшому (а я сподіваюсь, так і є), ці техніки стануть стартовим майданчиком для методичної розбудови по-справжньому солідних епістолярних мускулів.

Навіщо прокачувати свої письменницькі навички, скажете ви, коли, за нашими ж словами, дві треті листів прекрасно обходяться без цього? Чи не є це гонитвою за перфекціонізмом, що, пожираючи 99% часу, добре якщо поверне 1% віддачі? Хоча філософська складова у відповіді на це питання безумовно є, вона безнадійно мала у порівнянні з фундаментальними причинами.

Перше й головне: продумані й охайні листи мають об’єктивно сильніший вплив на отримувачів. Це значить – більше задоволених користувачів, кращі умови контрактів, зростання обсягів продаж і сильніші довготермінові стосунки. Це значить – вищі KPI і задоволений керівник. Це значить – вищій дохід і кар’єрне зростання. До речі, на певній кар’єрній сходинці навичка листування перетворюється з is a plus на is a must, і просунутись далі стає все більш проблематичним. Поміркуйте про це.

Друге, людина, що вміє професійно спілкуватись, відразу виділяється з сірого натовпу «сейлзів» та «теккіс». Це значить – більша мережа професійних контактів. Це значить – ширші кар’єрні можливості. Знов-таки, недостатньо прокачана навичка листуватись практично закриває доступ до людей, що знаходяться на певному рівні прийняття рішень (тому самому, де вона is a must), що обмежує найбільш апетитний рівень нетворкінгу.

Насамкінець, навичка бізнес-листування завжди йде рука об руку з навичкою впорядковувати і структурувати думки.  Як ми побачимо далі, ідеальний бізнес-лист – це кристально чиста квінтесенція ідей, викладена англійською. Чим більшу практику листування ви матимете, тим краще ви зможете формулювати власні думки – а це, погодьтеся, виводить вас як спеціаліста і людину вже зовсім на інший рівень компетенції.

Так склалося, що цей матеріал акцентується на допомозі працівникам технічної сфери, але в ньому немає нічого такого, що обмежувало би його застосовність лише інженерами і айтішниками. Правила, викладені в ньому, універсальні для всіх секторів сучасного бізнесу, і можуть так само вдало застосовуватись дизайнерами, виробниками меблів, фінансовими консультантами (особливо фінансовими консультантами!) і створювачами прикрас.

Сподіваюсь, що ми вас переконали. Почнемо.

(методичка також доступна в PDF, якщо вам так буде зручніше)


Scroll to Top